Vážení zákazníci, od 1.2.2020 sa eshop www.skautske-potreby.sk zmenil na nový eshop www.vysivkovo.sk, na ktorom Vám budeme postupne prinášať tie najkrajšie nášivky a výšivky. Prajeme príjemné nakupovanie :).

Nášivka Výzva Výsadok

 
 
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu skauti a roveri.
Dostupnosť 1 - 10 dní
1,30 € / ks    
Kód tovaru 234
Značka FREE TIME studio
Kategória Výzvy
Záruka 2 roky
 
Podmienkou na plnenie tejto výzvy je úspešné splnenie prvého stupňa skautského chodníka (Neznáma krajina).

Podmienky a úlohy

Túto výzvu plnia dievčatá aj chlapci vždy po dvojiciach. V prípade chlapcov starších ako 15 rokov môže vodca zvážiť výnimky, podľa vyspelosti účastníkov a náročnosti výzvy.

Ak sa túto výzvu dobrovoľne podujmete plniť ako dvojica, vodca alebo organizátor výzvy vám dá v daný večer 30 minút na prípravu nevyhnutných vecí. Vaša výbava by mala byť len minimálna, pršiplášť, baterka, lekárnička, voda, KPZ a mobil pre prípad núdze. Okrem toho nesmie chýbať šatka, ktorou si zaviažete oči. Váš vodca vám pred odchodom ukáže na päť minút mapu okolia tábora, pozorne si ju prezrite a zapamätajte si aké hlavné prístupové cesty sú okolo vášho tábora, rovnako aj to aké dediny sa nachádzajú v okolí. Potom nastúpite do auta a zaviažete si oči. Auto vás odvezie na vám neznáme miesto a tam vystúpite, šatky si z očí môžete sňať až keď sa zvuk auta stratí v diaľke, môžete sa vydať na cestu naspäť. Využívajte orientáciu podľa hviezd a značiek. Počas celej cesty sa vyhýbajte stretnutiam s ľuďmi (autá a vozidlá sa nerátajú).  Vašou úlohou je dostať sa do tábora pred východom slnka. Pokúste sa dostať do tábora bez toho, aby Vás spozorovala nočná stráž a ak sa Vám podarí pripevnite na stožiar papierik s vašimi menami a časom príchodu do tábora.

Bezpečnostné poznámky

Pri výbere účastníkov je dôležité posúdiť ich fyzickú a psychickú pripravenosť. Minimálny vek by mal byť aspoň 13 rokov, povinnosť absolvovať skúšku po dvojiciach je nutná v prípade účastníkov mladších ako 15 rokov. Vzdialenosť od tábora treba citlivo zvoliť, od desať do dvadsať kilometrov. Rovnako treba dobre vybrať aj čas konania skúšky, vyhýbajte sa piatkovým a víkendovým večerom, keď je v dedinách väčší ruch. Veľmi pozorne účastníkom vysvetlite pokyny a pravidlá bezpečnosti, skontrolujte výbavu aj baterku v mobile a baterku na svietenie. Pripomíname, že v prípade, ak účastníci pôjdu po cestách s premávkou je nutné aby boli vybavení reflexnými prvkami a stále svietili baterkou.

Špecifikácia

  • rozmer: 35 x 47 mm
  • materiál: 100 % polyester
Hmotnosť 0.005 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Pre Váš pohodlný nákup používame súbory cookies. Pozor, nejde o sušienky! Prehliadaním webu vysivkovo.sk súhlasíte, že ste sa oboznámili s nastavením cookiesNo a ako spracovávame Vaše osobné údaje sa zase dozviete tu.