Vážení zákazníci, od 1.2.2020 sa eshop www.skautske-potreby.sk zmenil na nový eshop www.vysivkovo.sk, na ktorom Vám budeme postupne prinášať tie najkrajšie nášivky a výšivky. Prajeme príjemné nakupovanie :).

Nášivka Výzva Zelený život

 
 
Oficiálna programová nášivka Slovenského skautingu pre vekovú kategóriu skauti a roveri.
Dostupnosť 1 - 10 dní
1,30 € / ks    
Kód tovaru 246
Značka FREE TIME studio
Kategória Výzvy
Záruka 2 roky
 
45 dní sa snaž žiť čo najlepšie podľa siedmich pravidiel Zeleného života. Za tento čas nebudeš mať viac ako 45 bielych políčok.

Táto výzva je náročnejšia na plnenie, čo sa týka času i prípravy, preto je určená najmä pre rangerskú vekovú kategóriu (15-18 rokov). Začni aj ty žiť Zelený život a každý deň sa snaž splniť všetkých sedem predsavzatí. Priprav si tabuľku na celý mesiac a každý deň večer si vyfarbi zelenou farbou políčka, ktoré si za tento deň splnil. Snaž sa stále zlepšovať, aby si mal čím viac políčok v tabuľke zelených. Ak splníš podmienky výzvy, prijmi predsavzatie – každú stredu budeš opäť plniť Zelený život, aby si sa udržal v „zelenej“ kondícii i naďalej.

Sedem pravidiel Zeleného života

  • Bez tašiek a vreciek – Každý deň so sebou nosíš plátenú alebo inú trvácnu tašku, ktorú pri prípadnom nákupe použiješ. V obchode nebalíš potraviny jednorazovo do plastových vreciek a desiatu si prípadne tiež pripravíš do trvácnejšieho obalu (napr. plátené vrecko, plastová nádoba).
  • Môj odpad – Počas dňa vyseparuješ všetok odpad, ktorý vytvoríš. Rešpektuješ a využiješ lokálny systém separovania v tvojej obci (najčastejšie plasty, sklo, papier, kompost a komunálny odpad).
  • Čerstvá voda – Každý deň nosíš so sebou trvácnu fľašu (alebo aj pohár), ktorú si napĺňaš čistou vodou na pitie. Nepoužiješ jednorazovo žiadnu PET fľašu, plechovku alebo jednorazový pohárik.
  • Úspora energie – Pred spaním odpojíš z elektriny čo najviac domácich spotrebičov, ktoré využívajú stand-by režim (notebook, Wi-Fi modem, televízia, tlačiareň,…). Dohodneš sa o tom s ostatnými členmi domácnosti.
  • Zodpovedná strava – Vyhneš sa jedlám, ktoré obsahujú palmový olej. Ak máš na výber, uprednostníš pri nákupe lokálne výrobky a potraviny – slovenské, európske.
  • Čistejšia Zem – Zdvihneš zo zeme každý deň aspoň 3 odpadky.
  • Šetrenie vody – Pri umývaní zubov použiješ pohár na vodu. Budeš sa iba sprchovať, pričom vodu použiješ iba na nevyhnutné opláchnutie. Voda tečie kratšie ako 5 minút.
Špecifikácia
  • rozmer: 35 x 47 mm
  • materiál: 100 % polyester
Hmotnosť 0.005 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Pre Váš pohodlný nákup používame súbory cookies. Pozor, nejde o sušienky! Prehliadaním webu vysivkovo.sk súhlasíte, že ste sa oboznámili s nastavením cookiesNo a ako spracovávame Vaše osobné údaje sa zase dozviete tu.